Malý princ: rozhlasový muzikál

26. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malý princ: rozhlasový muzikál

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hvězdně obsazený a precizně zpracovaný původní rozhlasový muzikál, ve kterém září Vojta Dyk jako pilot, Viktor Antonio jako Malý princ nebo Jiří Korn v roli Domýšlivce.

Příběh putování a setkávání s obyvateli planet je rozložen do dvou dílů. Průvodcem a vypravěčem je alter ego Exupéryho – letec, který vypráví přátelům o nevšedním setkání na hranici uvěřitelnosti a zároveň se chystá na svůj poslední let. V této roli se představí jeden z nejvyhledávanějších současných umělců Vojta Dyk.

Velkou rodící se hvězdou je ovšem Viktor Antonio, který naprosto přirozeně, bez patosu a přeslazení putuje po planetách a jeho vystoupení nezastíní ani ostřílení bardi jako Jiří Korn, Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Martin Pošta nebo třeba Ivana Korolová.

Projekt na klíč pro rozhlas připravil hudební skladatel Daniel Barták, textař Richard Bergman, režijně a produkčně Vít Pokorný. Při přípravách na natáčení se ve studiu vystřídala víc než dvacítka tvůrců a interpretů.

Čtěte také

„Nápad přišel už v roce 2014. Ale vše má svůj čas a smysl. Jednoduše vše dozrálo a po několika měsících intenzivní práce vám můžeme Malého prince hrdě představit,“ doplňuje za tvůrce Barták. Rozhlasový muzikál připomíná blížící se výročí 120 let od narození Antoine de Saint-Exupéryho.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio