Májové příběhy čili O lásce. Povídky Františka Gellnera, Karla Poláčka a Jaroslava Haška

1. květen 2023

První máj na Dvojce bude hrát nejen tóny lásky, ale také svérázného humoru a ozvuky výročí narození Jaroslava Haška. Povídku První máj rady Mackovíka doplní příběhy jeho literárních souputníků – Estét Františka Gellnera a Zlatá svatba Karla Poláčka.

Účinkují: Pavel Soukup, Josef Somr a Jan Vlasák
Dramaturgie: Jiří Vondráček
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: 2006

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...