Majetek pro mne neznamená nic. Rakev totiž nemá kapsy. Zrcadlo mecenáše Constantina Kinského

9. červenec 2024

Je potomkem starobylého šlechtického rodu, vyrostl však v paneláku ve Francii. Dlouho nevěřil, že by se na své rodové sídlo ještě někdy vrátil. Dnes je Constantin Norbert Octavian, hrabě Kinský z Vchynic a Tetova, ve Žďáře nad Sázavou doma a o rodový majetek pečuje. S manželkou podporují kulturu a na zámku mimo jiné vybudovali interaktivní Muzeum nové generace. Jaké to je vyrůstat odtržen od domova? A co pro něj znamená odkaz předků?

Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.