Proč se jeho kanceláři říkalo Františkovy Lázně, prozradí František Kinský, příslušník rozvětveného šlechtického rodu
Také vás fascinují lidé odhodlaní, pracovití a stateční? Rozhodně k nim patří František Kinský, příslušník rozvětveného šlechtického rodu. Opravdu si nikdy trošku neposteskl nad údělem, který rodině uchystali komunisté? Proč se jeho kanceláři říkalo Františkovy Lázně? A kdy poprvé zakusil v nádherném kosteleckém zámku s pohnutým osudem pocit: Tady jsem doma?
Související
-
Hrabě František Kinský vzpomíná: Pamatuji si na pokoj a postel, to malé dětské vězeníčko
„Pamatuji si, jak jsem stál v té dětské posteli a plakal jsem, dokud nepřišla matka,“ říká s úsměvem hrabě František Kinský v Blízkých setkáních na Dvojce.
-
StB ji jen kvůli původu obvinila ze špionáže. Osudové ženy: Josefina kněžna Lobkowiczová
Záletná žena s pestrým společenským životem. Po smrti manžela za protektorátu ukrývala partyzány a podporovala odboj. Po válce jí režim zakázal vycestovat za dcerou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.