Lucka, nebo Peška? Pohádka o důležitosti náhody

16. leden 2022

Jindřich má těžký den. Nic mu nevychází a navíc pospíchá do školy na písemnku z matiky. A najednou mu na hlavu z nebe spadne holčička. Může to být ještě podivnější?

Účinkují: Jonáš Holeček, Žofie Blechová, Ester Valtrová, Petr Konáš, Zuzana Ščerbová, Pavel Pavlovský, Josef Nechutný, Dana Marková, Josef Jelínek, Michal Štěrba, Matyáš Novák, Kryštof Choura, Tobiáš Choura, Matyáš Doubrava, Julie Smrčková, Matěj Utišil, Petra Kosová, Michaela Vondráčková, Vladimír Šťovíček, Sebastian Folda a Richard Rusňák
Napsal: Lukáš Csicsely
Dramaturgie: Lenka Veverková
Zvuk: Ondřej Franěk
Hudba: Tomáš Reindl
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 27. 10. 2019

Začíná to jako obyčejný, i když ne úplně vydařený den v životě Jindřicha: zaspí, musí si vzít fialové kalhoty, protože ostatní jsou vyprané, ujede mu autobus, vezme ho klaunský vůz...

Pokračuje to čím dál divněji a on chce přitom jen do školy a psát čtvrtletku z matiky! Podivnosti vrcholí, když mu na hlavu spadne z nebe holčička.

Petr zjišťuje, že není sám, kdo ten den skládá zkoušku. A navíc, že to s náhodou není vůbec takové, jak si myslel.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio