ON-LINE ROZHOVOR: Infekce dolních močových cest a mikční potíže

30. duben 2015

Jak se mohu nakazit záněty močových cest? Dá se jim nějak předcházet? Na Vaše otázky odpoví ve čtvrtek 30. dubna od 10:00 hodin MUDr. Petr Macek z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK.

Infekce močových cest jsou po zánětech dýchacích cest druhou nejčastější infekcí. Záněty močových cest prodělá alespoň jednou během svého života až jedna polovina žen. Při jejich léčbě se nejčastěji užívají různé typy antibiotik, které musí urologové podávat citlivě s ohledem na vzrůstající antibiotickou rezistenci. Jejímu vzniku mohou přispět i někteří pacienti, pokud podceňují doporučené léčebné režimy.

Jak se záněty močových cest léčí? Proč se u někoho opakují? Jak to, že jimi častěji trpí ženy?

Čtěte také


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová