„Lidé jsou zvyklí se ze života vypisovat,“ uvažuje bloggerka Radka Třeštíková

12. červenec 2014

Půvabná a křehká Radka Třeštíková si muže vybrala přes internet. Že je synem známé dokumentaristky, nehrálo v jejich setkání žádnou roli. Dnes Radka svoji tchýni oslovuje Helenko a mluví o ní s láskou a obdivem.

Mladá právnička zaznamenává své životní postřehy do bloggů, které mají u čtenářů velký ohlas. Bylo tedy jen otázkou času, kdy její literární ambice vyústí do knižní podoby. Její první román Dobře mi tak se právě objevil na knižních pultech.

Věnováno otci

Jde o příběh stárnoucího, sebestředného muže vyprávěný laskavou maminkou maličké Ely a vzornou manželkou známého fotografa. Prvotinu věnovala svému otci. Ten se ale vydání knihy už bohužel nedočkal.

Každého vyvede z míry

Zatloukat Radka neumí. Ale ani nemusí. Moravské kořeny jí daly do vínku nejen hezkou tvář, ale i duši. O svých vztazích mluví s upřímností, která odzbrojila i mnohé posluchače. Jednoho volajícího obzvlášť… Poslechněte si jak!

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.