Lenka Skalická: Rodíme! Miroslav Hanuš, Dana Batulková, Ondřej Rychlý a další ve svérázné silvestrovské komedii

31. prosinec 2023

Kam až může vést touha příbuzných nastávající maminky Veroniky po tom, aby se očekávaný malý Zdenda stal prvním miminkem v novém roce a zajistil tak rodině lákavou odměnu? Rozhodně dál, než byste čekali.

Osoby a obsazení: Ondřej Rychlý (Zdeněk), Veronika Lazorčáková (Veronika), Miroslav Hanuš (Zdeňkův otec), Dana Batulková (Zdeňkova matka), Kateřina Marie Fialová (Petra, Veroničina kamarádka), Pavel Tesař (lékař) a Lucie Pernetová (zdravotní sestra)
Napsala: Lenka Skalická
Dramaturgie: Klára Novotná
Zvuk: Jitka Špálová
Hudba: Ondřej Gášek
Režie: Lukáš Hlavica
Premiéra: 31. 12. 2022

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.