Legendy zábavy: Luba Skořepová

24. září 2022

Herečka Luba Skořepová prožila téměř celý svůj profesní život v Národním divadle. Působila zde od roku 1948 do roku 2014, tedy šestašedesát let. Sehrála velký počet rolí, ve většině z nich uplatnila svůj smysl a cit pro komiku a nadání herecké zkratky. Pořad zasvěcený Lubě Skořepové čerpá z rozhlasových nahrávek, ve kterých herečka uplatňovala především komediální rovinu svého talentu. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.