Legendy zábavy: Jiří Lír

18. červen 2023

Jiří Lír. Připomeneme si hlas herce, který se řadí mezi představitele malých filmových rolí, postav a postaviček, které však zůstávají natrvalo v paměti diváků. Jistě se vám jeho jméno vybaví v okamžiku, kdy zmíníme postavu barmana v Limonádovém Joeovi, nebo studenta Dudka ve snímku Marečku, podejte mi pero, anebo hypochondrického hostinského Rambouska z Vesničky střediskové. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

autoři: Aleš Háma , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.