Legendy zábavy: Jiří Lír

12. listopad 2022

Jiří Lír. Připomeneme si hlas herce, který se řadí mezi představitele malých filmových rolí, postav a postaviček, které však zůstávají natrvalo v paměti diváků. Jistě se vám jeho jméno vybaví v okamžiku, kdy zmíníme postavu barmana v Limonádovém Joeovi, nebo studenta Dudka ve snímku Marečku, podejte mi pero, anebo hypochondrického hostinského Rambouska z Vesničky střediskové. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...