„O slunci prý nejde napsat pěkný rým.“ Omeletky Haliny Pawlowské o slunci

10. červen 2023

V Omeletkách budeme mluvit o slunci. Prý nelze napsat pěkný rým na slovo slunce. Pátrala jsem na internetu a vypátrala jsem, že básnířka s uměleckým jménem Malykula napsala: Když svítilo slunce, vytáhla jsem sumce, na tenounké strunce, měl celé dvě unce. O slunci si budeme povídat s Vaškem Šandou, uslyšíte povídku Oldřicha Faměry Lampiony štěstí, nositelé neštěstí. Halina Pawlowská přečte povíku Tenor na černo a přidá recept na králíka jako křen. 

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.