Legendy zábavy: Bára Hrzánová

19. listopad 2022

Bára Hrzánová se mezi legendy zábavy už nepochybně zařadila, přestože na to ještě nemá náležitý věk. Hrála jako velmi mladá na scéně Národního divadla, později byla v angažmá v Divadle Na zábradlí, pohostinsky hrála v Divadle v Řeznické, v Činoherním klubu, v Dejvickém nebo v Branickém divadle. Její patrně nejslavnější rolí se stala úloha osmileté dívky Helenky Součkové ve hře Hrdý Budžes. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.