Labutí princ. Klasická pohádka s Davidem Novotným v roli prince a Vlastimilem Brodským jako králem

8. květen 2022

Prince proměněného v labuť dokáže vysvobodit jen dívka, která si ho zamiluje i v této podobě. Najde se taková? Pohádka v režii Karla Weinlicha vás zavede do království Luny a království Slunce. Uslyšíte v ní Vlastimila Brodského, Barboru Kodetovou, Lindu Rybovou, Davida Novotného a další.

Osoby a obsazení: Vlastimil Brodský (král), Barbara Kodetová (královna), David Novotný (princ), Linda Rybová (princezna), Jana Vasmutová-Kličková (chůva), Antonín Hardt (rádce), Pavel Soukup (kníže Noci), Karel Pospíšil (duch) a Hana Brothánková (hlas)
Napsala: Věra Provazníková
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Jiří Pazour a Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1998

Touha po moci a nenaplněná láska dohnala mladou královnu k nejhoršímu. Svého nevlastního syna začarovala v labuť. Jeho otec, král království Luny, jej marně hledal. Princ proměněný v labuť mezitím dolétl do království Slunce, kde se do něj zamilovala krásná princezna. Zdálo se, že nebude dlouho trvat a princovo prokletí skončí. Princeznin nápadník kníže Noci se však svatbě rozhodl zabránit...

Co poradil princezně holoubek? Jaký svatební dar plánuje kníže Noci pro svou nastávající? Svolí král z království Slunce, aby se jeho dcera provdala za labuť? Spatří princ ještě někdy svého otce? Jak bude potrestána zlá macecha?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.