Zahradnictví u přítele. Hajajova premiéra původního pohádkového seriálu o jedné zabydlené zahradě

1. květen 2022

Vítejte v zahradnictví, kde žije anakonda Žiži, slon Fredy, cirkusový pes Ruda, kočka Týna, a především přítel a slečna Róza. Rostou tu květiny, byliny a všelijaké podivné rostliny. A taky láska. Původní pohádkový seriál napsala Denisa Kimlová a načetla Anna Theimerová.

Vypráví: Anna Theimerová
Napsala: Denisa Kimlová
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Yvona Žertová
Premiéra: 25. 4. 2022

Nejdřív byl přítel v zahradnictví sám, ale postupně se počet obyvatel a pomocníků rozrostl, až bylo potřeba změnit nápis na vývěsním štítě na „Zahradnictví u přátel“. Vstupte s námi do tohoto kouzelného a zároveň obyčejného světa.

Róza

Přítel potřebuje do zahradnictví někoho na výpomoc. Někoho, kdo by mu pomohl udržovat pořádek a zároveň nebyl moc drsný, protože kolem jsou citlivé květiny a taky spousta motýlů. Podaří se mu takového pomocníka najít?

Anna Theimerová hraje v pohádce Jankův květ Bleduli

Róza nosí štěstí

Nová pomocnice Róza dokáže za jediný den přivést do zahradnictví zákazníky. A ne jen tak ledajaké! Kdo si přijde nakoupit květiny a zeleninu?

Místní senzace

Jednoho dne následuje Rózu pes. Je vycvičený z cirkusu a umí neuvěřitelné kousky. Zahradnictví díky němu rázem ožije i něčím docela jiným, než jsou květiny, ovoce a zelenina.

Kamilka a Tonda

Sourozence Kamilku s Tondou vyslala do zahradnictví maminka, aby nakoupili bylinky. Dětem se mezi květinami a podivnými zvířecími obyvateli tak zalíbí, že se sem začnou pravidelně vracet. Za čím konkrétně?

Denisa Kimlová

Kočičí řešení

Kamilka nemůže připravovat cirkusové vystoupení spolu se slonem Fredym, psem Rudou a bráškou Tondou. Kočka Týna jí ale připraví atrakci, kterou by si ani ve snu nedokázala představit. Čím Kamilka překvapí?

Nápadník

Přítel je s pomocnicí slečnou Rózou velmi spokojený. Zdá se, že i Róza se v zahradnictví zabydlela a je v něm ráda. A to nejen kvůli květinám, ale i kvůli panu majiteli. Jenže v tom se objeví nečekaný nápadník. Jak se Róza zachová?

A byla svatba...

Zahradnictví u přítele je plné života, květin, ovoce a zeleniny. A kvete tu i láska. Uhádnete, koho čeká svatba? 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.