Zahradnictví u přítele. Hajajova premiéra původního pohádkového seriálu o jedné zabydlené zahradě

1. květen 2022

Vítejte v zahradnictví, kde žije anakonda Žiži, slon Fredy, cirkusový pes Ruda, kočka Týna, a především přítel a slečna Róza. Rostou tu květiny, byliny a všelijaké podivné rostliny. A taky láska. Původní pohádkový seriál napsala Denisa Kimlová a načetla Anna Theimerová.

Vypráví: Anna Theimerová
Napsala: Denisa Kimlová
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Yvona Žertová
Premiéra: 25. 4. 2022

Nejdřív byl přítel v zahradnictví sám, ale postupně se počet obyvatel a pomocníků rozrostl, až bylo potřeba změnit nápis na vývěsním štítě na „Zahradnictví u přátel“. Vstupte s námi do tohoto kouzelného a zároveň obyčejného světa.

Róza

Přítel potřebuje do zahradnictví někoho na výpomoc. Někoho, kdo by mu pomohl udržovat pořádek a zároveň nebyl moc drsný, protože kolem jsou citlivé květiny a taky spousta motýlů. Podaří se mu takového pomocníka najít?

Anna Theimerová hraje v pohádce Jankův květ Bleduli

Róza nosí štěstí

Nová pomocnice Róza dokáže za jediný den přivést do zahradnictví zákazníky. A ne jen tak ledajaké! Kdo si přijde nakoupit květiny a zeleninu?

Místní senzace

Jednoho dne následuje Rózu pes. Je vycvičený z cirkusu a umí neuvěřitelné kousky. Zahradnictví díky němu rázem ožije i něčím docela jiným, než jsou květiny, ovoce a zelenina.

Kamilka a Tonda

Sourozence Kamilku s Tondou vyslala do zahradnictví maminka, aby nakoupili bylinky. Dětem se mezi květinami a podivnými zvířecími obyvateli tak zalíbí, že se sem začnou pravidelně vracet. Za čím konkrétně?

Denisa Kimlová

Kočičí řešení

Kamilka nemůže připravovat cirkusové vystoupení spolu se slonem Fredym, psem Rudou a bráškou Tondou. Kočka Týna jí ale připraví atrakci, kterou by si ani ve snu nedokázala představit. Čím Kamilka překvapí?

Nápadník

Přítel je s pomocnicí slečnou Rózou velmi spokojený. Zdá se, že i Róza se v zahradnictví zabydlela a je v něm ráda. A to nejen kvůli květinám, ale i kvůli panu majiteli. Jenže v tom se objeví nečekaný nápadník. Jak se Róza zachová?

A byla svatba...

Zahradnictví u přítele je plné života, květin, ovoce a zeleniny. A kvete tu i láska. Uhádnete, koho čeká svatba? 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...