Kořist

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rekonstrukce případu.vyšetřování ohořelého mužského těla
0:00
/
0:00

Kolem půl páté ráno 3. srpna 2011 projížděl libereckou čtvrtí Rochlice vlak. Cestující si všimli, že u pilíře silničního mostu hoří. A v ohni rozpoznali lidské tělo.

Hrají: Tomáš Töpfer, Jan Vondráček, Adam Langer, Eva Kodešová, Svatopluk Schuller, Jarmil Škvrna, Martin Dusbaba, Sophie Louise Bransten
Vypráví: Jan Třešňák
Napsala: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Hudba: Petr Šplíchal
Režie: Jaroslav Kodeš
Premiéra: 26. 8. 2020
Autorka projektu: Bronislava Janečková

Liberečtí kriminalisté u mostního pilíře skutečně našli ohořelého člověka. Podle toho, co na místě činu zbylo, nebylo možné mrtvolu identifikovat. Stopy v okolí ale ukázaly, že mohlo jít o jednoho z bezdomovců, kteří tam přespávají.

Policisté pracně dolovali informace, kde se dalo. Od řidičů autobusů, od lidí z okolí, kteří tady bydlí nebo provozují obchod. Prověřili ubytovny a místa, kde přespávají drogově závislí.

Vrátli se zpátky ke skupině bezdomovců. Bylo potřeba získat si jejich důvěru. Jak se jim to podařilo? A co nakonec zjistili? Případ měl dramatickou dohru u detektoru lži i v soudní síni.

autor: Bronislava Janečková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...