Kolik máte praček? Tobogan ze „Staťáku“ je dnes o sčítání lidu

27. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tobogan s Jolanou Voldánovou, Janem Fischerem, Markem Rojíčkem a Vladimírem Hronem. Moderuje Aleš Cibulka

V dnešním Toboganu je tématem majetek a počet praček u vás doma. Moderátor Aleš Cibulka zjišťuje zajímavosti o sčítání lidu. 

Čtěte také

Milujete formuláře? Aleš Cibulka ano, i proto se Tobogan odehrává v Českém statistickém úřadu. Dnešním dnem totiž začíná sčítání lidu.

V Toboganu můžete slyšet mluvčí letošního sčítání Jolanu Voldánovou, předsedu Marka Rojíčka a někdejšího předsedu úřadu Jana Fischera. 

Statistik Vladimír Hron

Scénář to není, ale tématem povídání je i nefunkční online formulář pro sčítání, který ve chvíli, kdy se Tobogan vysílá, nebyl na internetu dostupný. Takže statistika určitě není nuda, jak se shodují všichni hosté. 

Statistik se vším všudy je i další host Vladimír Hron. „Úplně všechno jsem si zaznamenával, ale ono se mi to všechno s věkem ztrácí,“ paroduje Hron Felixe Holzmana. 

Proč je Vladimír Hron „nevykecanej“? Je humoru dost, nebo málo? Mohl by být Vladimír Hron krizovým manažerem? Na kterém mejdanu byl Aleš Cibulka s Janem Fischerem? Má Jolana Voldánová doma všechno spočítané?

autor: Aleš Cibulka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.