O pořadu Koktejl

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v Koktejlu. Je to hodina s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview nebo lze prostě říci – rozhovor.

Výraz „koktejl“ v názvu vystihuje tematickou rozmanitost. Ve studiu se potkáváme s herci, vědci, sportovci, pamětníky, nadanými dětmi, muzikanty a vůbec lidmi jakkoliv zajímavými. 

Podtitul pořadu „Jak se žije?“ vystihuje podstatu rozhovorů. Ve spoustě případů už hosté odkryli nesmírně zajímavé momenty svého života. Kterékoliv setkání může být velice inspirativní. 

Koktejl je příjemným zvolněním tempa. Formát pořadu není nijak nový, či objevný. Moderátor se ve studiu potká s hostem a záleží na něm, zda se před mikrofony odehraje zajímavý příběh. 

Hodina, která je k dispozici, je doplněna i muzikou. I ta má v Koktejlu svou funkci. K hudebním hostům patří i ukázky jejich tvorby, hlavně toho, co jinde není k slyšení a pokud si to téma žádá, přihlížíme alespoň k hudební atmosféře. 

Koktejl se rodil na začátku tohoto století. Ve vysílacím schématu ve stejném čase vždycky figuroval rozhovor s hostem. Většinou ale reflektoval aktuální dění, takže mezi hosty bylo mnoho organizátorů akcí všeho druhu a měl více zpravodajský charakter. 

Koktejlem za dobu jeho existence prošla celá řada zajímavých lidí a známých osobností. Mezi hosty už byli např. Richard Müller, Dan Bárta, Hana Hegerová, Stanislav Zindulka, Eva Jiřičná, Tono Stano, Pavel Kohout, Ivan Kraus, hokejista David Moravec, kardiochirurg Jan Pirk, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Antonín Panenka, Alena Mihulová, písničkář James Heries, Alan White z kapely Yes, jazzman Rudy Linka, Peter Lipa, Petruška Šustrová, kněz Zbygniew Czendlik... Jsou to dnes už stovky jmen.

Odvysílané pořady (od začátku května 2008) si můžete poslechnout v iRadiu. 

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
st 4:00Dvojka
po-pá 10:10Ostrava

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Hobby magazín

  Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Koncerty Dvojky

  Exkluzivní záznamy koncertů v produkci Českého rozhlasu Dvojky. 

 • Hudba, kterou mám rád

  Známé osobnosti pouští a komentují své oblíbené nahrávky.