Knižní tip Dvojky: „Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu“

21. srpen 2016

Oblíbení hrdinové filmu Doba ledová Sid, Manny, Diego, Ellie, vačičáci a šavlozubá veverka září i mimo stříbrné plátno. Velký úspěch zaznamenali hned, když v USA vyšel před koncem roku 2011 jejich první komiksový příběh.

Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu. Mají originální kresby. A stejně je to i s příběhy, které nekopírují filmové zápletky, i když se na jejich vzniku podílelo několik tvůrců filmu. Celý tým přitom dbá na dokonalou shodu charakterů jednotlivých postav i logické spojení s filmovými příběhy.

Jak uvádí Martin Štefko v recenzi na serveru comics-blog.cz: „Vtip a nápad příběhům neschází, stejně jako místy naprosto skvělé skeče, které si s těmi filmovými vůbec nezadají.“ I když nejde o knižní novinky na našem trhu, těší se (podobně jako filmová zpracování) stabilnímu zájmu nejen dětských čtenářů.

Doba ledová - ukázka z komiksu
autor: zvl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.