Knižní tip Dvojky: „Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu“

21. srpen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Obálka komiksu Doba ledová: Ledová dobrodužství

Oblíbení hrdinové filmu Doba ledová Sid, Manny, Diego, Ellie, vačičáci a šavlozubá veverka září i mimo stříbrné plátno. Velký úspěch zaznamenali hned, když v USA vyšel před koncem roku 2011 jejich první komiksový příběh.

Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu. Mají originální kresby. A stejně je to i s příběhy, které nekopírují filmové zápletky, i když se na jejich vzniku podílelo několik tvůrců filmu. Celý tým přitom dbá na dokonalou shodu charakterů jednotlivých postav i logické spojení s filmovými příběhy.

Jak uvádí Martin Štefko v recenzi na serveru comics-blog.cz: „Vtip a nápad příběhům neschází, stejně jako místy naprosto skvělé skeče, které si s těmi filmovými vůbec nezadají.“ I když nejde o knižní novinky na našem trhu, těší se (podobně jako filmová zpracování) stabilnímu zájmu nejen dětských čtenářů.

Doba ledová - ukázka z komiksu
autor: zvl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová