Knižní tip Dvojky: „Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu“

21. srpen 2016

Oblíbení hrdinové filmu Doba ledová Sid, Manny, Diego, Ellie, vačičáci a šavlozubá veverka září i mimo stříbrné plátno. Velký úspěch zaznamenali hned, když v USA vyšel před koncem roku 2011 jejich první komiksový příběh.

Komiksy Doba ledová nejsou fotoknihy z filmu. Mají originální kresby. A stejně je to i s příběhy, které nekopírují filmové zápletky, i když se na jejich vzniku podílelo několik tvůrců filmu. Celý tým přitom dbá na dokonalou shodu charakterů jednotlivých postav i logické spojení s filmovými příběhy.

Jak uvádí Martin Štefko v recenzi na serveru comics-blog.cz: „Vtip a nápad příběhům neschází, stejně jako místy naprosto skvělé skeče, které si s těmi filmovými vůbec nezadají.“ I když nejde o knižní novinky na našem trhu, těší se (podobně jako filmová zpracování) stabilnímu zájmu nejen dětských čtenářů.

Doba ledová - ukázka z komiksu
autor: zvl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...