Kniha Obchodníci s dětmi je psaná ze 70 % podle skutečnosti, ujišťuje spisovatelka a cestovatelka Hana Hindráková

21. listopad 2023

Už osmkrát navštívila Keňu a z cest vzniklo několik knih. Ta nejnovější má název Obchodníci s dětmi. „Co se týká nelegální adopce dětí, poptávka podporuje nabídku,“ upozorňuje autorka. Kolikrát byli s manželem v Keni? Jaký k ní má vztah? Uvažovala někdy o adopci afrického dítěte? Jak chodí v Keni oblečená a kde se stravuje? A jak tamní lidé vnímají smrt?

Hana Hindráková podle svých vlastních slov v knihách vždy kombinuje realitu s fikcí. „V knize Obchodníci s dětmi je ale bohužel 70 % skutečnost.“

Hana Hindráková

Kniha je příběhem novinářky, která pracuje v Keni, přeje si dítě, ale nemůže otěhotnět a proto se začne zajímat o adopci. „Tak se vlastně dostane na stopu nelegálních adopcí. Souběžně s tím se odvíjí příběh dvou dívek zavlečených do tzv. továren na děti, kam jsou unášeny ženy, které jsou znásilňovány a jejich děti jsou pak určeny pro černý trh.“

„V Nigérii je to po obchodu s drogami a finančních podvodech třetí nejčastější zločin,“ uzavírá v Blízkých setkáních spisovatelka Hana Hindráková.  

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.