Kdyby mi někdo řekl, že budu v angažmá 30 let, tak si budu ťukat na čelo, svěřuje se herečka Alena Antalová

21. září 2023

„Jsem Čechoslovák,“ prohlašuje herečka, která se narodila na Slovensku, ale hraje v Česku. „Maminka byla Češka a odmalička mluvím česky. Slovenština se do mě vtěsnala na bratislavské konzervatoři.“ Je pravda, že se jí nelíbilo jméno jejího muže? Naučila se být mámou, když má čtyři děti? Jak se staví k životnímu prostředí? Od kdy ji baví zpěv? Je životní introvert? Je opravdu babičkou?

Alena Antalová

Po absolutoriu v Bratislavě vystudovala muzikálovou katedru brněnské JAMU a v Brně už zůstala. „Líbí se mi tam dodnes, a kdyby mi někdo řekl, že budu v nějakém divadle 30 let, tak si budu ťukat na čelo. Jsem totiž cikánská duše, potřebuju mít volnost a ne svazující pocit angažmá. Ale nevadí mi to. Jsem v tom divadle ráda a moje práce mě pořád moc baví a naplňuje. Jsem moc vděčná, že to tak je,“ pochvaluje si Alena Antalová svoje dlouholeté působení v Městském divadle Brno.

Svazující by pro její svobodomyslnou duši mělo být logicky i manželství. I v tomto případě je to však jinak. „I tady mě má pánbůh rád, protože jsem potkala bezvadného chlapa, se kterým mě život moc baví. A doufám, že se to nezmění,“ svěřila se herečka Alena Antalová v Radiocafé Vinohradská 12.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související