Kde domov náš? Z jeskyně do mrakodrapů! Prozkoumáme způsoby, jak lidé žijí
Už pravěký člověk toužil po vlastním domově a my se od něj v tomto ohledu zas tolik nelišíme. Co dělá domov domovem? Útulnost? Bezpečí? Blízcí? V dalším díle pořadu Člověčiny aneb Svět lidských fenoménů prozkoumáme s Martinem Rychlíkem a Martinem Soukupem způsoby, jak lidé žijí. Doslova. Podíváme se nejen do jeskyní a našich domovů, ale třeba také do mongolské jurty. Tipli byste si, jestli se do ní před vstupem zouvají boty stejně jako u nás?
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
3. schůzka: Člověk cromagnonský
Naši předkové, pravěcí lidé, neměli ani potuchy o stavebnictví. Jejich přirozeným domovem byly jeskyně. Potvrzují to nálezy jeskynních maleb a různých skalních zobrazení.
-
Jak si příjemně zabydlet domov podle feng-shui. Mistrovský kurz Ireny Kovářové
Výtvarnice a lektorka kurzů o feng-shui Irena Kovářová vás v Mistrovském kurzu naučí základní principy, podle kterých si vytvoříte příjemný a bezpečný prostor k žití.
-
Byt v paneláku vyměnili mladí manželé za jurtu na poli. A...
Na sedmihektarové pole u Huntířova na Jablonecku se před pěti lety přestěhovali manželé Petr a Julie Macháčkovi. Se dvěma malými dětmi žijí celoročně v jurtě. Stara...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.