Karel Hvížďala: Veverky na tři řádky. Rozhlasová klauniáda s Miroslavem Donutilem a Janem Šťastným

11. únor 2023

Jak zkrátit fantastickou reportáž o frankfurtském veletrhu veverek z šedesáti řádků na tři? To se dozvíte ve svérázné rozhlasové klauniádě Karla Hvížďaly. Strasti novinářské profese představí Miroslav Donutil v roli zkušeného redaktora a Jan Šťastný jako začínající elév. 

Účinkují: Miroslav Donutil, Jan Šťastný
Dramaturgie: Jana Weberová
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 2000

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.