Karel Čapek: První parta. Sugestivní drama o skupině horníků ze závalu na dole Kristýna

12. listopad 2022

Dramatizace románu Karla Čapka z roku 1937 se odehrává převážně v nemocnici, kde je hospitalizován teprve osmnáctiletý havíř Standa Půlpán s těžkým úrazem na ruce. Vzpomíná na záchrannou akci, které se zúčastnil, i na statečné muže, které znal jen krátce, a přesto s nimi sfáral do temné hlubiny. Povahy a životy obyčejných chlapů i nehostinné prostředí černých jam, ho stále nutí vrátit se zpět.

Osoby a obsazení: Dušan Baur (Standa Půlpán), Stanislav Zindulka (Suchánek), Jaroslav Kuneš (Adam), Erik Pardus (Pepek), Zdeněk Junák (Martínek), Zdeněk Černín (Andres), Daniel Dítě (Matula), Purkyt (Jan Kučera), Leopold Franc (primář), Karel Bartoň (dr. Benda), Drahomíra Hofmanová (sestra Helena), Irena Konvalinová (mladší sestra), Jiří Dušek (člen správní rady), Pavel Leicman (poddůlní), Pavel Kunert (vrátný) a Věra Šuráňová (Marie), v dalších rolích Richard Němec, Karel Pouchlý, Zdeněk Kopp, Eva Pryclová, Jana Krátká, Elena Frišaufová
Napsala: Eva Durdilová na motivy románu Karla Čapka
Dramaturgie: Jiří Hubička
Hudba: Daniel Forró
Režie: Jan Tůma
Natočeno: v Brně v roce 1989

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související