Karel Čapek: Dva případy doktora Mejzlíka

28. září 2019

V úsměvných a záhadných „skoro detektivních“ povídkách ožívá Praha 30. let minulého století. Poslouchejte do soboty 5. října 2019.

V prvním příběhu se vyšetřovatel svěřuje kouzelníku Dastychovi s jednou zvláštní kauzou, ve druhém se věnuje případu básníka Nerada.

Obě dramatizované povídky natočil v plzeňském rozhlase režisér Vladimír Tomeš. Tento dlouholetý spolupracovník Českého rozhlasu, a také překladatel z německého jazyka, zemřel na začátku září. Hra je tak zároveň připomínkou jeho rozhlasové práce.

Účinkují: Tomáš Šolc, Josef Benátský, Antonín Hajšman, Dagmar Stříbrná, Vítězslav Sutr, Ladislav Beneš, Josefa Brochová, Jiřina Hajšmanová, Karel Klátil, Johana Plíšková, Viktor Vrabec, Milan Rybák, Miloslav Včala, Mili Doubková, Jan Jánský a Vlasta Doborská
Rozhlasová dramatizace: Jiří Lízler 
Režie: Vladimír Tomeš
Natočeno v roce 1970.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?