Jules Verne: Škola robinsonů

11168500336_db1eca4331_o1.jpg
11168500336_db1eca4331_o1.jpg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vyprávění s notnou dávkou humoru o poněkud podivném ztroskotání dvou mužů na ostrově uprostřed Tichého oceánu. Poslouchejte do soboty 8. září 2018.

Mladá půvabná slečna Phina, kmotřenka bohatého průmyslníka Williama T. Kolderupa, si má vzít mladého muže Godfreye Morgana. Ten Phinu miluje, ale kromě lásky je v jeho srdci také touha po odvážných činech a v jeho očích touha po neznámých dálkách.

Godfrey zjistí, že si dosud dostatečně neužil života a nezakusil jeho nebezpečí. Najednou se cítí poněkud nezkušeným na to, aby tak záhy zakotvil v bezpečném přístavu manželství. Pan Kolderup ale nechápe, proč by se měla svatba jeho kmotřenky s panem Godfreyem Morganem odkládat.

Nakonec zjistí, že Phina s odjezdem svého snoubence na cestu za životní zkušeností souhlasí. Je tedy ochoten přistoupit na odklad, a dokonce přispěje na toto putování dosti významným způsobem.

Poskytne Godfreyovi Dream, jednu z nejspolehlivějších lodí své flotily, a to včetně posádky a zkušeného kapitána. A tak jednoho krásného dne dá na přístavním molu slečna Phina panu Godfreyovi polibek na rozloučenou a loď s příznačným jménem Sen vyplouvá k modravým obzorům.

Účinkují Lukáš Hlavica, Vladimír Hrabal, Sabina Laurinová, Jaromír Meduna, Ladislav Trojan, Pavel Rimský, Michal Zelenka, Kryštof Nohýnek, Michal Pavlata, Ladislav Trojan, Radek Zima, Jan Teplý ml., Roman Víšek, Jiří Knot, Tereza Klomínková, Kristýna Reichová, Tomáš Pergl, Petr Šplíchal
Rozhlasová úprava:
Pavel Kácha
Zvuk: Radek Veselý
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2012.