Jules Verne. Otec sci-fi, který žil život usedlého právníka

Patrně neexistuje nikdo, kdo by v životě nepřečetl alespoň jednu knihu Julese Verna. Dobrodružné cesty balonem, ponorkou i všemi možnými prostředky kolem světa spoluprožíval s jeho hrdiny snad každý. Slavný francouzský prozaik přitom sám mnoho dobrodružství nezažil. Jeho bratrovi byl určen život lodního kapitána, on se měl stát právníkem. Tomu se vzepřel a dal se na dráhu literáta. Jinak ale žil takřka usedlý život. Jako většina právníků. Zemřel 24. března 1905.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Filip Jan Zvolský
Spustit audio

Související

  • Jules Verne: Ze Země na Měsíc

    Český rozhlas Dvojka je první rádio na světe, které živě vysílalo rozhlasovou hru z vesmíru. V článku najdete videozáznam anebo záznam odraženého signálu z Měsíce.

  • Julese Verna Honba za dobrodružstvím

    Koláž ze života a díla velikého snílka. I s 3D animací! Exkluzivně v Létě s Vernem bez časového omezení.

  • Léto s Vernem

    Dva měsíce prázdnin s dobrodužnými hrami a četbami. Projekt, který kromě fantazie nabízí i pohled vědců na Vernovy vynálezy, zakončila živě vysílaná rozhlasová hra.