Jsme tak mladé, jak se cítíme, shodují se v Toboganu herečky, které hrají ve hře Nejstarší řemeslo

20. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Valérie Zawadská, Veronika Gajerová, Aleš Cibulka, Michaela Dolinová a Kateřina Macháčková.

Hosté Toboganu jsou herečky Michaela Dolinová, Veronika Gajerová, Valérie Zawadská a Kateřina Macháčková. Společně se setkávají na pódiu divadla v představení Nejstarší řemeslo. Tobogan moderuje Aleš Cibulka.

Nejstarší řemeslo. Tak se jmenuje komedie s hořkou příchutí o dámách lehčích mravů. A v Toboganu se potkaly protagonistky: Michaela Dolinová, Veronika Gajerová, Valérie Zawadská a Kateřina Macháčková.

Pětici v divadle doplňuje ještě Zuzana Slavíková, kterou kolegyně na dálku pozdravily. 

V divadelním představení se jedná o skupinku prostitutek, které se už léta schází na jedné newyorské lavičce. Jenže i nejmladší z nich je už přes sedmdesát a svět vypadá úplně jinak než kdysi.

„Nejsme mladice, klienty máme v Alzheimer centrech,“ smějí se dámy. Ale zároveň shodně doplňují: „Jsme tak mladé, jak se cítíme.“  

Která z hereček je nejvíc romantická? Jak Kateřina Macháčková snáší, že režisérem představení je její syn? Jak souvisí prostituce s politikou? Jak vnímala historie nejstarší řemeslo?

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová