„Jsem vášnivá ochutnávačka všeho dobrého.“ Omeletky Haliny Pawlowské o vášni

5. únor 2023

Dnes jsou Omeletky naplněné vášní. Jsem vášnivá ochutnávačka všeho dobrého. Moje dcera začala nadšeně vařit. Nedávno jsem ochutnávala její salát. Něco se mi nezdálo: „Natálko, teď jsem z toho salátu vyhodila slimáka. Umylas ho vůbec?!" Vytřeštila oči: „Cože?! Umejt slimáka?" V Omeletkách uslyšíte povídku Stáni Bartákové Takový obyčejný čtvrtek. Na vášně se zeptáme herečky Martiny Hudečkové a Halina Pawlowská přečte povídku V nás všech koluje vražedná krev.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová