Jsem odborník na fatální přeřeky. Omeletky Haliny Pawlowské o řeči

15. leden 2023

Tématem Omeletek je dnes řeč. Považuji se za odborníka na fatální přeřeky. Kdysi jsme potřebovali vymalovat. Já jsem volala do firmy a pravila jsem: „Tady Halina Pawlowská, já bych si chtěla objednat milování!“ Víte, že nejkratší filmová kritika byla otištěna v Anglii. Flm se jmenoval Strašný večer a kritik ho komentoval jediným slovem: “Opravdu.“ V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Karla Vojtěchovského Staří páni. A Halina Pawlowská přidá recept na dezert Crumble.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová