Jost Nickel: Bílý komár

1. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Hrušínský po premiéře hry Petrolejové lampy v Divadle na Jezerce režii Juraje Herce (2006)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Kriminální hříčka o lenivých, ale mazaných policistech. S Viktorem Preissem, Janem Hrušínským, Josef Somrem a vzácným a nebezpečným bílým komárem. Poslouchejte do neděle 8. března 2020.

Účinkují: Josef Somr, Viktor Preiss, Jan Hrušínský, Veronika Jeníková a Věra Farová
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Miroslav Stuchl
Režie: Milan Schejbal
Natočeno: 2002

Jméno renomovaného německého rozhlasového a divadelního autora Josta Nickela  bývá spojováno s žánrem černé komedie. Ani Bílý komár z žánru nijak nevybočuje, i když začíná téměř idylicky. Na břehu krásného lesního jezera tráví spokojeně své služební hodiny dva policisté, kteří obtížné povinnosti vyměnili za příjemný odpočinek.

Svou tajenou pohodu jsou připraveni bránit za jakoukoli cenu. Zvlášť poté, co se dozví, že se starosta rozhodl „jejich“ jezero komerčně využívat. Nechtějí tam žádné otravné rekreanty a lázeňské hosty. A tak vstupuje na scénu vzácný a nebezpečný bílý komár…

Účinkují: Josef Somr, Viktor Preiss, Jan Hrušínský, Veronika Jeníková a Věra Farová
Přeložil: Miroslav Stuchl
Dramaturgie: Jana Paterová
Režie: Milan Schejbal
Natočeno v roce 2002.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.