Joseph Sheridan Le Fanu: Zelený děs a Neodbytný duch. Příběhy plné temných záhad, strašidelných výjevů a elektrizujícího napětí

30. září 2023

Poslechněte si dva tajemné příběhy z pera irského spisovatele, jednoho ze zakladatelů detektivního žánru a hororu. Spojuje je motiv hrozivého přízraku. V dramatické miniatuře Zelený děs má podobu opice, která dožene hrdinu k zoufalému činu. V hlavních rolích František Němec a Taťána Medvecká. Neodbytný duch v druhém příběhu pronásleduje lodního kapitána Bartona. Je to člověk, nebo přízrak dávného zločinu? Rozhlasovou povídku čte Stanislav Šárský.

Zelený děs
Překlad:
Josef Volák
Dramatizace: Šárka Kosková
Osoby a obsazení: Prchal (František Němec), Opice (Taťjana Medvecká), Doktor (Bořivoj Navrátil), Vedoucí v bance (Jan Szymik), Stopařka (Věra Slunéčková), Vyšetřovatel (Jaroslav Vlach). Dále účinkují Hana Kofránková, Hana Brothánková, Tomáš Pergl a Hana Doulová Krobotová
Dramaturgie: Jana Paterová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: 2004

Neodbytný duch
Překlad:
Eva Outratová
Dramaturgie: Helena Berková
Účinkuje: Stanislav Šárský
Režie: Tomáš Jirman
Natočeno: 1999

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.