Josef Laufer. Muž, který přivedl k radiopřijímačům miliony posluchačů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Laufer

Od mládí se věnoval sportu, především lehké atletice. Byl oddaným a aktivním členem SK Slavie. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Josef Laufer působil jako novinář ČTK a náhodou se dostal ke komentování prvního živého rozhlasového přenosu v Evropě. Bylo to 3. října 1926 ze stadionu na Letné, kde hrála domovská SK Slavia proti Hungarii Budapešť.

Do sportu dokázal vnést drama i humor

Laufer se postupně vypracoval na dokonalého hlasatele, který byl tak trochu i hercem abásníkem. Do svého líčení sportovních událostí dovedl vnést dramatický spád a humor.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit páru, který plnil stránky společenských rubrik. Rejdař a bývalá první dáma.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Pavel Jurda
Spustit audio

Související