Jitka Sedláčková: Vracím se jako hezká, zeštíhlená a padesátnice, která udělala v životě změnu

7. prosinec 2018

Jitka Sedláčková je vyhledávanou herečkou. V Divadle Na Jezerce teď hraje nejhorší zpěvačku všech dob. Chystáte se i na natáčení Špindlu II.

Jitka Sedláčková teď  v divadle ztvárňuje skutečnou postavu Florence Foster Jenkins, která byla mecenáškou umění, hrála na klavír a byla velice vzdělaná. Bohužel sama zpívala falešně a navíc v šílených kostýmech, šila si například šaty s křídly. „Zpočátku jsem nevěděla, jak k tomu přistoupit. Není to karikatura, je dojemná.“

„Naučila jsem se několik árií. Nejdřív dobře, pak špatně. V komedii zpívám v několika jazycích,“ pochlubila se Sedláčková ve vysílání Dvojky. „Když zazpívám první árii, tak lidí říkají: Ježíši Kriste, a pak často na děkovačce přidávám.“

Další práce na Jitku Sedláčkovou čeká ve filmu. Bude se točit Špindl II. „V jedničce jsem byla blbá vycpaná padesátnice. Po dvou letech se vracím jako hezká, zeštíhlená a rozvedená padesátnice, která udělala ve svém životě velkou změnu.“

Jak se vyrovnala s odchodem z Divadla pod Palmovkou? Proč hledala jako dítě v Botiči zlato? Jaká práce ji čeká? Více uslyšíte v záznamu.

autoři: Vladimír Kroc , zk
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.