Jeden svět Věry Lukášové

27. listopad 2010

Poctivé obchodování s nejchudšími zeměmi je ve světě známé už třicet let pod názvem Fair Trade. Obchod za férových podmínek pomáhá zemědělcům obejít se bez chemických hnojiv, obnovovat půdu, řemeslník umožňuje vykoupit se ze zadlužení a díky Fair Trade vznikají i specielní sociální fondy, mimo jiné i pro zvyšování gramotnosti. U nás je propagátorkou této myšlenky paní Věra Lukášová, zakladatelka obecně prospěšné společnosti Jeden svět, která už léta provozuje v Praze dva obchůdky se zbožím z rozvojových zemí.

Více se dozvíte z dalšího dílu Dobré vůle, kterou pro Vás tentokrát připravila Goranka Oljača. Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová, mistr zvuku Tomáš Gsollhofer.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová