Jeden svět Věry Lukášové

27. listopad 2010

Poctivé obchodování s nejchudšími zeměmi je ve světě známé už třicet let pod názvem Fair Trade. Obchod za férových podmínek pomáhá zemědělcům obejít se bez chemických hnojiv, obnovovat půdu, řemeslník umožňuje vykoupit se ze zadlužení a díky Fair Trade vznikají i specielní sociální fondy, mimo jiné i pro zvyšování gramotnosti. U nás je propagátorkou této myšlenky paní Věra Lukášová, zakladatelka obecně prospěšné společnosti Jeden svět, která už léta provozuje v Praze dva obchůdky se zbožím z rozvojových zemí.

Více se dozvíte z dalšího dílu Dobré vůle, kterou pro Vás tentokrát připravila Goranka Oljača. Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová, mistr zvuku Tomáš Gsollhofer.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.