Je to takové naše malé 11. září, glosuje Jiří Havelka svůj nový film o vlaku, kterému selhaly brzdy

4. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Havelka

Herec a režisér ověnčeného filmu Vlastníci má hotový zbrusu novou komedii podle skutečné události. Zábavnou formou bude vyprávět o jedné neobvyklé železniční nehodě.

„Z menšího města jela lokálka, ale porouchaly se jí brzdy. Strojvůdce vystoupil, aby je opravil, ale vlak se pomalu rozjel a jel sám 14 minut,“ připomíná Jiří Havelka klíčové okolnosti. „Ve vlaku propukla panika.“

Jeden kluk napsal na Facebook, že lidé se loučí s příbuznými a probíhá tam naše malé 11. září,“ popisuje Havelka. „Ta věta se mi hodně zalíbila. Přišlo mi, že je to hravý obraz a dá se s tím něco vymyslet.“ Vše totiž skončilo dobře, když vlak zastavil v protisvahu.

„Film už je natočený, sestříhaný a teď se ještě upravuje. Bude se jmenovat Mimořádná událost a vím, že tím názvem si trochu nabíháme,“ směje se. „Pro mě to ale mimořádná událost bude, protože jsem v něm nechal kus života,“ přiznává režisér.

Jaký má vztah k improvizaci? Mění se časem a zráním? Proč navštěvoval logopedii?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová