Je to takové naše malé 11. září, glosuje Jiří Havelka svůj nový film o vlaku, kterému selhaly brzdy

4. říjen 2021

Herec a režisér ověnčeného filmu Vlastníci má hotový zbrusu novou komedii podle skutečné události. Zábavnou formou bude vyprávět o jedné neobvyklé železniční nehodě.

„Z menšího města jela lokálka, ale porouchaly se jí brzdy. Strojvůdce vystoupil, aby je opravil, ale vlak se pomalu rozjel a jel sám 14 minut,“ připomíná Jiří Havelka klíčové okolnosti. „Ve vlaku propukla panika.“

Jeden kluk napsal na Facebook, že lidé se loučí s příbuznými a probíhá tam naše malé 11. září,“ popisuje Havelka. „Ta věta se mi hodně zalíbila. Přišlo mi, že je to hravý obraz a dá se s tím něco vymyslet.“ Vše totiž skončilo dobře, když vlak zastavil v protisvahu.

„Film už je natočený, sestříhaný a teď se ještě upravuje. Bude se jmenovat Mimořádná událost a vím, že tím názvem si trochu nabíháme,“ směje se. „Pro mě to ale mimořádná událost bude, protože jsem v něm nechal kus života,“ přiznává režisér.

Jaký má vztah k improvizaci? Mění se časem a zráním? Proč navštěvoval logopedii?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.