Je to nejlaskavější příběh, jaký jsem kdy napsala, prozrazuje o svém novém scénáři Irena Obermannová

7. červenec 2021

Píše nejen knihy, ale i filmové scénáře. Podle toho nejnovějšího se teď točí snímek Řekni to psem. „Je to romantický příběh o lásce,“ přibližuje téma. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Napsala jsem ho v době, kdy jsem byla hodně smutná a vlastně sama jsem potřebovala takový film vidět a nenalézala jsem žádný, který by mě dostatečně potěšil. Tak jsem si řekla, že zkusím nějaký napsat sama. Tehdy jsem vůbec netušila, že přijde pandemie a lidé budou potřebovat laskavé příběhy,“ vypráví autorka.

Začíná to psem 

„Je to určitě nejlaskavější příběh, jaký jsem v životě napsala. Je to úsměvný příběh o lásce, o holce, který touží po dítěti, ale kluk se s ní rozejde a nechá ji psa, kterého ona nechce. Tím začnou její lapálie,“ prozrazuje.

„Ten film je o tom, že si neumíme říct úplně obyčejné věci, jako třeba mám tě ráda,“ uzavírá Irena Obermannová.

Čeká na letní prázdniny? Píše si deník? Je ráda, že film podle jejího scénáře bude režírovat Robert Sedláček? Chodí na natáčení? Pracuje ráda na zahradě?

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová