Jan Jiráň má smysl pro barvy. „Brýle mám sladěné s ponožkami a trenýrkami“

23. září 2020

Je pověstný nejen svým humorem, ale i veselým oblečením a výstředními brýlemi. „Je mi líto, že v té naší české povaze prší,“ komentuje to obrazně v Blízkých setkáních.

„Mám pocit, že jsme mrzutější, než bychom měli být. Léto pravidelně trávím ve Španělsku a tam jsem okoukal, že i muži chodí vesele oblečeni. A já jsem veselý člověk, mám rád legraci až srandu. Začal jsem si tam kupovat brýle a zjistil, že sem přinesu trochu toho jejich sluníčka a nadhledu. A do tý český, někdy uplakaný šedivosti, přinesu jinej valér,“ vysvětluje herec.

Jan Jiráň a moderátor Aleš Cibulka

Brýlí má 42

Všechny jsou prý kulaté, ale různě barevné. „Většinou je kombinuju se spodním prádlem, s ponožkami a trenkami. To kdybych se náhodou někde převlíkal, tak aby neřekli, že nemám smysl pro barvy,“ směje se Jan Jiráň.

Pak vysvětluje: „Já to mám hlavně kvůli jednomu představení v Ypsilonce, kde hrajeme Pánskou šatnu. Tam hrajeme, že v hledišti nejsou diváci a my jsme sami v pánské šatně, kde se převlékáme před představením. Kvůli tomu mám připravenej tenhle fórek. I kolegové si toho všimnou a řeknou: Ty to máš sladěný!“

Má kromě originálního oblečení ještě další „úchylky“? Proč sbíral použitý kmín? Co soudí o audioknihách? Je praktickým člověkem, který zvládne vyměnit žárovku?

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související