Jak se hraje na luk? Hudba napříč světadíly
Lidé po celém světě si život zpříjemňují hudbou. Nechají se unášet emocemi, které v nich vyvolává, nehledě na to, zda ji poslouchají při rituálních obřadech, nebo na koncertě ve sportovní hale. Martin Rychlík a Martin Soukup promluví o pestrosti, kterou se může rozeznít hudba napříč světadíly. Uslyšíte hrát původní obyvatele Austrálie na bumerangy i africké Kungy na tětivy svých luků. Dozvíte se, jaké české interprety si nejvíce oblíbili Papuánci z kmene Nungon.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
Didgeridoo patří k pocitu, že jsem živej, říká jeden z...
Dodgeridoo prý dokáže zastavit čas. Při hraní na něj vidíte vějíře barev, obrazy současnosti i minulosti. Pomůže vám najít vnitřní klid a rovnováhu. Alespoň to tvrd...
-
Zvuková lázeň Jana Flégla tibetskými mísami a dalšími nástroji zklidňuje a harmonizuje lidskou duši
„Při zvukové lázni jsem intuitivně veden, kterou konkrétní tibetskou mísu, zvonek, činelky nebo jiný nástroj mám vzít a kde přesně se zvukem pracovat,“ popisuje Jan Flégl.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.