Jak nábytková banka funguje a proč nebere všechno? Odpovídá Tomáš Valenta, vedoucí Nábytkové banky Praha
Co vede dárce k tomu, že potřebným věnují právě nábytek? Kdo jsou typičtí klienti nábtykové banky? Je dobré, aby si sociální pracovník udržoval od klientů určitý odstup? Jak Tomáš Valenta vzpomíná na dětství strávené v dětském domově? Co tam dětem nejvíc chybí a mají něčeho naopak nadbytek? Co ho přivedlo na cestu žít pro druhé?
Související
-
Původní bydlení jim shořelo, nové si zařídili díky nábytkové bance. Ta pomáhá potřebným už rok
Přesně rok funguje v Praze tak trochu zvláštní banka - nejsou v ní peníze, ale použitý nábytek. Do skladu ho věnují dárci, magistrát pak věci nabízí zdarma lidem v nouzi.
-
Darováno 65 tun nábytku. O služby liberecké nábytkové banky je takový zájem, že musí dárce odmítat
Nebývalý zájem je letos o služby liberecké nábytkové banky, kterou provozuje společnost Advaita. Vzhledem k prostoru a pracovním kapacitám musí ale někdy dárce odmítat.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.