Já chci mít před rozhovorem čistý štít, hosty si sám nezvu, říká Jan Kraus
„Já si hosty nezvu a myslím, že je to jeden ze standardů, které je třeba dodržovat,“ uvažuje v Blízkých setkáních na Dvojce moderátor a herec.
„To zvaní vytváří sociální vazbu. Buď někoho přemlouváte, jako vy mě, a dostanete se tak do podřízeného stavu vděku, že jsem přišel. A to nechci. Nebo naopak, někoho přemluvíte, on přijde, dáte mu první otázku a on si řekne: Blbečku, týden jsi mě přemlouval a pak začneš takhle? Čili já chci mít před rozhovorem čistý štít v tom, že jsme na tom oba stejně,“ vysvětluje Tereze Kostkové.
„Vrchol je zvát si sám politické hosty, což je v Česku dost oblíbené. To už vůbec nepřichází v úvahu,“ ujišťuje Jan Kraus.
Moderátor? To je málo
„Říct talk show je stejné, jako říct televize. To znamená, že někdo s někým mluví a to je málo. U nás je to zdevastované už tím, že všem se říká moderátor. V řadě jiných zemí už si na to výrazy našli. Třeba Slováci používají hostitel.“
A co rozhlas a stanice Dvojka? „To je rádio, které má svůj charakter a publikum. Ale abych řekl pravdu, já rádio skoro neposlouchám. Jinak si pouštím hudbu bez rádia. Pokud si ji pouštím, protože mám rád ticho,“ svěřuje se Jan Kraus.
V kolika letech si poprvé zahrál? Kterou hudbu má rád? Jaké představy mají lidé o politicích?
Související
-
„Vy jste říkal, že není téma, kterého bychom se nemohli dotknout.“ Jan Kraus u sestry Angeliky
Jak přijmout nevlastního syna? Nečekaně otevřený rozhovor na Dvojce.
-
Ivan Kraus: Máme se velmi dobře. A měli bychom se ještě líp, kdybychom si to uvědomili
Je známým spisovatelem, ale tvrdí o sobě, že je škrabal. Žil dlouhá léta v emigraci, ale tvrdí, že se u nás máme velmi dobře. Ivan Kraus v Blízkých setkáních vysvětloval.
-
Do tátovy show bych podruhé nešel, přiznává hudebník David Kraus
Spousta lidí má zpěváka, hudebního skladatele a textaře Davida Krause spojeného pouze s populární televizní talk show jeho otce Jana Krause. Zlobí ho to.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.