Host: violoncellista Tomáš Jamník

21. duben 2019

Tomáš Jamník zvítězil v roce 2006 na mezinárodní soutěži Pražské jaro. V sezóně 2019/20 ho čeká  velký dvořákovský projekt. V rámci něj bude rekonstruovat a veřejně provede téměř neznámý Dvořákův violoncellový koncert A dur na festivalu Dvořákova Praha.

Co kromě nadání a píle potřebuje profesionální hudebník? Jak vznikl projekt Vážný zájem, který propojuje organizátory domácích koncertů s hudebníky a publikem? Proč má tolik lidí ostych před klasickou hudbou? Jak jeden domácí koncert změnil Tomáši Jamníkovi život? Moderuje Zbigniew Czendlik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.