Hořím. Dokuseriál o tom, jak pečovat a nevyhořet

„Vždy hledám, jaké malé radosti mohu do života lidí v hospici vnést.“ Hořím: Příběh Saši, zdravotní sestry, která pomáhá lidem žít až do konce

Saša se už 15 let v ostravském hospici soustředí, aby byly poslední dny klientů co nejpříjemnější. „Hospic pro mě znamená pocit blízkosti, světla a naděje. Cítím tam život. Říkám, že lidé k nám přichází žít závěr svého života.“ Poslechněte si příběh Saši, kterou na cestě k citlivé a ohleduplné péči ovlivnila i její vlastní nemoc. Díky ní totiž poznala, jaké to je péči přijímat. Pro podcastovou sérii Hořím s podtitulem Jak pečovat a nevyhořet ji vyzpovídala Simona Bagarová.

Autorka: Simona Bagarová
Kreativní producentka, dramaturgyně: Veronika Ruppert
Mistr zvuku: Jiří Benák
Technická podpora, editace: Zuzana Rejchová
Hudba: Jaroslav Pokorný
Vizuály: Lilit Lysa
Premiéra: 13. 11. 2022

Podcastová série Hořím se věnuje tématu péče. Přináší pětidílný manuál praktických rad, jak se dobře postarat o své blízké ve stáří a pět rozhovorů se špičkovými pečovateli, kteří svou práci berou jako dar a lidskost jako její podstatu. Sérií Hořím provází Simona Bagarová, zakladatelka organizace MILA, která pracuje na tom, aby bylo dobře seniorům i pečujícím.

autor: Simona Bagarová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.