Hořím. Dokuseriál o tom, jak pečovat a nevyhořet

„I starý člověk s demencí má svou hodnotu. Je to člověk.“ Hořím: Příběh Františka, profesionálního pečovatele, který svým klientům recituje básně

František je vyučený mechanik kolejových vozidel z Českých Velenic. Jeho táta byl zedník a vždycky mu říkal: „Uč se, vole, budeš pánem, budeš létat aeroplánem!“ Že se jeho syn stane jedním z nejlepších pečovatelů v České republice, určitě nečekal. Poslechněte si příběh Františka, kterému péče o seniory změnila život, vztah k blízkým i pohled na svět. Pro podcastovou sérii Hořím s podtitulem Jak pečovat a nevyhořet ho vyzpovídala Simona Bagarová.

Autorka: Simona Bagarová
Kreativní producentka, dramaturgyně: Veronika Ruppert
Mistr zvuku: Jiří Benák
Technická podpora, editace: Zuzana Rejchová
Hudba: Jaroslav Pokorný
Vizuály: Lilit Lysa
Premiéra: 6. 11. 2022

Podcastová série Hořím se věnuje tématu péče. Přináší pětidílný manuál praktických rad, jak se dobře postarat o své blízké ve stáří a pět rozhovorů se špičkovými pečovateli, kteří svou práci berou jako dar a lidskost jako její podstatu. Sérií Hořím provází Simona Bagarová, zakladatelka organizace MILA, která pracuje na tom, aby bylo dobře seniorům i pečujícím.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.