Helena Benešová: A just věřím na duchy. Komedie ze života trochu pošetilé staré dámy a jejích dvou přítelkyň

25. listopad 2023

Dramatické epizodky ze života trochu pošetilé staré dámy a jejích dvou přítelkyň vás nejen pobaví, ale zároveň vyvolají zamyšlení nad tím, proč se ve stáří člověk obvykle potýká s lhostejností světa k jeho zkušenostem, láskám, trápením a zásluhám.

Účinkují: Věra Kubánková, Věra Galatíková, Antonie Hegerlíková, Jiří Schwarz, Martin Sobotka, Martin Zounar, Růžena Merunková, Michaela Kuklová, Josef Kemr, Ivan Jiřík, Hana Drozdová, Klára Jirsáková, Věra Schránilová, Jan Teplý, Jan Řeřicha, Andreas Christodoulou a Tereza Lejčarová
Napsala: Helena Benešová
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1991

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.