Hadrnička. Dokáže šašek spolu s princem najít princeznu a vysvobodit ji ze zakletí?

10. březen 2024

Když král ovdověl, našel si novou ženu, královnu země, ohně a větru. Nová paní však zatoužila po větší moci, a proto začala nenávidět královu dceru Johanku, následnici trůnu. Ve své neutuchající zlobě vypěstovala královna ze své krve květinu, která jí může splnit tři přání. 

Texty písní: Stanislav Kinzl
Účinkují: Miroslav Masopust, Zlata Adamovská, Viktor Preiss, Eduard Cupák, Irena Kačírková a Libuše Havelková
Napsala: Anna Jurásková
Hudba: Otamar Mácha
Režie: Jan Berger
Natočeno: v roce 1983

Že to nebudou přání dobrá, se podaří prokouknout královskému bláznu, dobrotivému a moudrému šaškovi. Ten chytře doporučí králi, aby svou dceru provdal a předal vládu novomanželovi, princi Radovanovi. Zlá královna však nehodlá jen tak prohrát, vzdát se není její styl.

Prokleje princeznu, aby zapomněla na všechny, které má ráda, aby zmizela v temném lese a provázela ji samota a aby se všechny šaty na jejím těle okamžitě proměnily v hadry. Aby toho nebylo málo, přičaruje si královna dívku navlas stejnou, jako je Johanka. A tahle loutka poslechne zlou panovnici na slovo. Dokáže šašek spolu s princem Radovanem najít skutečnou princeznu a vysvobodit ji ze zakletí?

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.