František Pavlíček: Nejkrásnější nevěsta

17. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy František Pavlíček: Nejkrásnější nevěsta

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hana Maciuchová nebo Ladislav Mrkvička v kouzelném příběhu na motivy italské pohádky. Režie Karel Weinlich. Natočeno v 80. letech. Poslouchejte do neděle 24. května 2020.

Účinkují: Hana Maciuchová, Věra Kubánková, Ladislav Mrkvička, Zdeněk Kutil a Antonín Hardt
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Miroslava Rychlá
Zvukové efekty: Jiří Litoš
Hudba: Josef Kostečka
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1982

Starého krále jednoho dne napadlo, že se ožení. Za ženu že prý si vezme tu nejkrásnější dívku pod sluncem. Králův panoš Antonio tvrdí, že nejkrásnější není žádná urozená paní ze vzdálených krajů, ale místní ševcová. Jenže ta z královské nabídky rozhodně žádnou radost nemá.

Naštěstí není jen krásná, ale je taky chytrá. A tak prohlásí, že si vezme jen toho, z jehož řeči jí bude zvonit v oušku. Když mluví král, není slyšet ani cinknutí. Když však promluví Antonio, všichni slyší, že někde něco tichounce zvoní. A ševcová má o své budoucnosti ihned jasno.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová