František Kožík: Kateřina z Poděbrad

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Věnceslav Černý: Odchod Kateřiny, dcery Jiříkovy, z domova do Uher

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hvězdně obsazené drama z roku 1979 o klíčovém rozhodnutí dcery husitského krále. Vydá se cestou srdce, anebo pomůže otci? Karel Höger jako Jiří, Radovan Lukavský jako šašek Paleček, nebo Růžena Merunková jako Kateřina. Poslouchejte exkluzivně až do soboty 23. května 2020.

Prodloužená karanténa? Prodlužujeme dobu poslechu

Vybrané hry a četby jsou teď na webu k poslechu po dobu 30 dní místo obvyklého jednoho týdne. Zaposlouchejte se>>

Účinkují: Karel Höger, Dana Medřická, Růžena Merunková, Blažena Kramešová, Vítězslav Jirsák, Radovan Lukavský, Jiří Holý, Václav Vydra st., Václav Postránecký, Karel Houska a Richard Antonín Strejka.
Zvuk: Jaroslava Eliášková
Hudba: Vilém Prokop Mlejnek
Režie: Josef Svátek
Natočeno: 1979

Hrdiny hry jsou král Jiří (Karel Höger), jeho šašek bratr Paleček (Radovan Lukavský) a taky Jiříkova dcera Kateřina (Růžena Merunková). Ta stojí před těžkým rozhodnutím, zda se má vydat cestou svého srdce a víry, nebo se pro podporu svého otce a české země vdát za uherského prince Matyáše. Hru uvádíme u příležitosti 600. výročí narození českého krále Jiřího z Poděbrad.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související