Fotografie vědců jak je neznáte

5. říjen 2013

Výstava velkoformátových fotografií padesáti předních vědců v situacích, ve kterých jste je ještě neviděli. Od 18. 11. 2013 putuje po republice. Aktuální umístění je v sekci "Akce" na hlavní stránce Meteoru.

Krom Jiřího Grygara ve stavu beztíže tu můžete zahlédnout kupř. egyptoložku v roli mumie, ekologa v přestrojení za Ferdu mravence a spoustu dalších snímků, ukazujících, že čeští vědci mají krom smyslu pro detail ve svém oboru i smysl pro humor.

Jiří Grygar se díky Meteoru a fotografování této výstavy dostal do stavu beztíže

Výstavu doprovází série přednášek vědců na výstavě zachycených. Na ně jste srdečně zváni všichni, kdo se o oborech našich předních popularizátorů chcete nejen dozvědět více, ale mít možnost se na cokoliv z tématu osobně zeptat.

Přednášky se konají vždy ve středu v místě, oznámeném v sekci "Akce" na pravé straně této, případně hlavní stránky Meteoru. K účasti na přednáškách není nutná registrace.

autor: Marek Janáč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...