Fotografie vědců jak je neznáte

5. říjen 2013

Výstava velkoformátových fotografií padesáti předních vědců v situacích, ve kterých jste je ještě neviděli. Od 18. 11. 2013 putuje po republice. Aktuální umístění je v sekci "Akce" na hlavní stránce Meteoru.

Krom Jiřího Grygara ve stavu beztíže tu můžete zahlédnout kupř. egyptoložku v roli mumie, ekologa v přestrojení za Ferdu mravence a spoustu dalších snímků, ukazujících, že čeští vědci mají krom smyslu pro detail ve svém oboru i smysl pro humor.

Jiří Grygar se díky Meteoru a fotografování této výstavy dostal do stavu beztíže

Výstavu doprovází série přednášek vědců na výstavě zachycených. Na ně jste srdečně zváni všichni, kdo se o oborech našich předních popularizátorů chcete nejen dozvědět více, ale mít možnost se na cokoliv z tématu osobně zeptat.

Přednášky se konají vždy ve středu v místě, oznámeném v sekci "Akce" na pravé straně této, případně hlavní stránky Meteoru. K účasti na přednáškách není nutná registrace.

autor: Marek Janáč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.