Expedice do světa životabudičů

8. leden 2022

Káva,čaj, smoothie nebo kombucha? Pravá čokoláda, nebo syntetické vitamíny? Zvláště v zimním období naše tělo potřebuje energetický doping. Otázkou ale je, který je ten správný - funguje víc káva, čaj, byliny, rozmixovaná zelenina a ovoce, probiotika nebo umělé vitamíny?

Suverénně nejpopulárnější světové životabudiče jsou káva, čaj a čokoláda, a je zvláštní, že všechny pocházejí z tropických plodů, přestože lékaři a výživoví poradci doporučují využívat lokálně vypěstované produkty.

smoothie

Který čaj má největší povzbuzující účinek, kdy nasadit byliny a má smysl pít sáčkové a ledové čaje? A do jaké míry naše tělo povzbudí káva? Jaký je rozdíl mezi kávou instantní a zrnkovou a co všechno obsahují kávy, které si lze koupit v automatech? Pomohou organismu syntetické vitamíny ve formě pilulek a které máme v zimním období konzumovat?

Na všechny tyto otázky budeme hledat odpovědi s erudovanými odborníky: výživovou poradkyní PharmDr. Margit Slimákovou, Ing. Ivou Hrnčiříkovou PhD. z Masarykovy univerzity v Brně a jedním z největších biopěstitelů zeleniny a bylin u nás: Jaroslavem Lenhartem ze Svobodného statku na Soutoku v Českých Kopistech.

Spustit audio

Související