Eduard Fiker: Žlutý kámen

28. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Táborský

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Salonní detektivka o krádeži/nekrádeži vzácného briliantu. S Miroslavem Táborským v hlavní roli. Poslouchejte do neděle 4. srpna 2019.

Zkušený inspektor Skála vyšetřuje pokus o krádež vzácného kamene, ke které ale vlastně vůbec nedošlo. Víc než dopadený a neúspěšný pachatel ho zajímá jeho majitel.

Oblíbený autor detektivních příběhu Eduard Fiker patří spolu s Karlem Čapkem a Emilem Vachkem k zakladatelům české detektivky. Rozhlasová minihra Žlutý kámen vznikla na půdorysu jeho detektivní povídky. Přestože Fiker původně studoval technický obor, sběhl brzy k lehké múze. Působil jako houslista v divadelních orchestrech. Koncem 30. let začal publikovat detektivní prózy ovlivněné tehdejší anglickou školou, zvláště spisovatelem Edgarem Wallacem.

Účinkují: Miroslav Táborský, Petr Oliva, Michal Novotný, Eva Nádaždyová
Připravil: Hynek Pekárek
Dramaturg: Václav Lautner
Režie: Vladimír Gromov
Natočeno v roce 2012

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , ČRo Dvojka
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...